امروز : پنجشنبه 30 , 01 , 1397
 
تاریخ انتشار: 1396/06/26 02:33:00 ب.ظ تعداد بازدید: 457 تعداد نظرات ارسالی: 0
جزئیات معاینه یک میلیون و دویست هزار ایرانی

آغاز سال تحصیلی کودکان کار و بازمانده از تحصیل - گرگان

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از معاینه یک میلیون و دویست هزار نفر دانش آموز ورودی جدید مدارس خبر داد و گفت: همچنین در کشور ما کودکان بیش از ۴.۵ ساعت با وسایل الکترونیکی بازی می‌کنند، درحالیکه استاندارد آن ۲ ساعت است.

به گزارش مدرسه ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد اسماعیل مطلق اظهار داشت: همه ساله در بدو ورود دانش آموزان به مدارس آنها را تحت معاینه قرار می دهیم که در مجموع یک میلیون 200 هزار دانش آموز معاینه می شوند، این معاینات در مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی صورت می گیرد که طی بررسی به عمل آمده در سال گذشته بیش از 90 درصد از دانش آموزان سالم بودند.

مطلق ادامه داد: بعد از اجرای طرح تحول سلامت همه دانش آموزان دارای پرونده الکترونیک شدند و طی آن دانش آموزان مشمول معاینات دیداری، شنیداری و حتی معاینات تکاملی روانی و جسمانی می شوند.

وی افزود: در سالهای قبل کم وزنی و عدم رشد را نیز بررسی می کردیم، اما در حال حاضر شاخصه‌ها تغییر کرده است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: حدود 30 درصد از دانش آموزان دچار چاقی و پروزنی هستند.

مطلق با ابراز نگرانی از تاثیر وسایل الکترونیکی بر کودکان، تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که باید نسبت به رفع آن اقدام شود این است که در کشور ما کودکان بیش از 4.5 ساعت با وسایل الکترونیکی بازی می‌کنند، درحالیکه استاندارد آن 2 ساعت است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ادامه داد: طبق برنامه، رفتار پرخطر از سن 5 تا 18 سال را مورد بررسی قرار داده و رفتار آنها را تحت عنوان برنامه کاسپین تحلیل کرده و نتایج را ابلاغ و در نهایت مداخله می‌کنیم.

مطلق افزود: به ازای هر 10 دانش آموز یک دانش آموز را تحت آموزش قرار می دهیم تا به عنوان سفیر سلامت سطح سواد سلامت دانش آموزان را افزایش دهند.


 


لینک دانلود
print
  نظرات

    


 

1

 

 
Copyright 2014 By Madreseha.ir© |Design by webcade | Powered By BIG Group